ביטוח חיים

מעניקים לך את הטוב ביותר

ביטוח חיים

ביטוח חיים הוא ביטוח שמאפשר לתא משפחתי לקבל פיצוי כלכלי לאור פטירתו המוקדמת של אחד המפרנסים, כאשר מדובר בביטוח שמאפשר למשפחות שלא לקרוס כלכלית לאור התרחשותו של חלילה אסון בלתי צפוי. בנוסף, ביטוח חיים מופרד לביטוח חיים ריסק וביטוח חיים אובדן כושר עבודה, כ- 2 מוצרי ביטוח שונים שמאפשרים לצרכנים לתכנן טוב יותר את עתידם הכלכלי וההערכות אל מול מפגע אסון.

לכן, בגלל החשיבות שלו, מיד נרחיב על מה זה ריסק או מה זה ביטוח ריסק, כמה עולה ביטוח חיים למשכנתא, מה זה ביטוח חיים כשלעצמו ואיפה צריך אותו, ומה המשמעות של מוטבים בביטוח חיים – ומעל כל אלו, איך לדעת שרכשתם ביטוח חיים פרטי דרך חברות ביטוח חיים אמינות וכאלו שתוכלו לסמוך עליהן.

מהו ביטוח חיים?

כמו שכבר אמרנו, ביטוח חיים הוא ביטוח שמאפשר לך לקבל פיצוי כספי לאור מקרה חריג כמו תאונה או מחלה וחלילה פטירה שמונעים מהבית פרנסה ומהמבוטח להמשיך לתמוך במשק הבית כלכלית. כמו כן, ישנם תרחישים כמו נטילת משכנתא שבהם מחויב אדם ליטול ביטוח חיים ובריאות (כלומר גם ביטוח חיים אובדן כושר עבודה) כדי לקבל את ההלוואה מלכתחילה.

בנוגע לשאלה מה זה ריסק או מה זה ביטוח ריסק, וכיצד ביטוח ריסק שונה מביטוח חיים, התשובה היא שביטוח ריסק מעניק למבוטח תמורה רק אילו המבוטח נפטר, כשהוא מקבל סכום חד פעמי או קצבה בהתאם לתנאי הפוליסה. לעומת זאת, ביטוח אובדן כושר עבודה הוא ביטוח שמאפשר למבוטח לקבל תמורה אילו נמנעה ממנו יכולתו לעבוד גם אם לא נפטר.

איך נקבעים תנאי ביטוח חיים פרטי?

כשאדם מגיע לקבל הצעת מחיר מחברת ביטוח חיים, החברה צפויה לבצע בדיקה וסקירה של נתוניו הבריאותיים כדי לגבש עבורו הצעת מחיר הולמת. כאשר ייבדק גילו של המבוטח, היסטוריה רפואית, האם הוא מעשן או האם יש במשפחתו נטייה למחלות מסוימות שמגדילות את החשש עבורו.

בנוסף, קיימת אפשרות לרכוש ביטוח חיים ללא הצהרת בריאות, כמסלול ביטוח ריסק שבמהלכו ניתן לקבל אחוזון מסוים (בהתאם לחברת הביטוח) מהסכום הכולל, ובהתאם לנסיבות מסוימות, כאשר לרוב לאחר 4 שנים מחיתום הביטוח ניתן לקבל גם כיסוי כתוצאה ממחלה.

איך מבצעים בדיקת ביטוח חיים וכמה עולה ביטוח חיים למשכנתא?

ביטוח חיים הוא ביטוח נפוץ במיוחד וכזה המוצע על ידי מגוון עצום של חברות ביטוח. לכן, צריך לוודא שלרכישת מוצר כמו ביטוח חיים עלות שמצדיקה את עצמה, במיוחד כאשר מדובר בביטוח חיים ובריאות שנרכש עבור מבוטח צעיר, כמו כחלק ממשכנתא.

לכן, הדרך הטובה ביותר לוודא שלרכישת ביטוח חיים מחיר הוגן והולם, היא באמצעות פנייה לסוכן ביטוח אמין ומנוסה שיוודא שמול הנסיבות האישיות שלכם התנאים שהציעו לכם הוגנים ומשתלמים עבורכם, גם לנוכח בחינת הכיסוי שבפוליסה עצמה.

בנוגע לעלות ביטוח חיים למשכנתא, למרות שמדובר בסכום שמשתנה מעת לעת בהתאם לנסיבות, לרוב מדובר בסכום שעומד על כ- 10% מן ההחזר החודשי בעבור המשכנתא עצמה.

מהו סכום הביטוח ואיך קובעים מוטבים במסגרת ביטוח חיים

בנוסף לכך, חלק בלתי נפרד מרכישת ביטוח חיים הוא הגדרת המוטבים אשר עבורם יועבר הכסף בעת הצורך למימוש הפוליסה. בנוסף, חשיבות הצעד היא שלפעמים בסתירה בין צוואה לבין שנקבע בפוליסה, הפוליסה היא זו שלפיה יקבע לאן יועבר הכסף. לכן, חובה לפני שהחלטתם על פוליסה להחליט מי יהיו יורשי הסכום במידה ויקרה לכם משהו, וגם כמובן מה היחס בו תרצו לחלק את סכום הביטוח בין המוטבים השונים.

תהליך חיתום המוטבים הוא פשוט ומצריך מסירת פרטים שגרתיים כחלק מרכישת הפוליסה עצמה, כאשר אילו מדובר בביטוח חיים למשכנתא, יש לרשום את הבנק כמוטב בפוליסה בתור מוטב בלתי חוזר, כלומר כמוטב שלא ניתן לשנות את התנאים מולו ללא הסכמתו של האחרון.

סכום הביטוח נתון לשיקולו של הרוכש, כאשר בהתאם לסכום שהוא יבקש לקבל מן חברת הביטוח בשעת הצורך, כך גם הוא יאלץ לשלם לאורך כל תקופת הביטוח. לכן, מומלץ לקחת בחשבון את רמת ההכנסה, כמות הנכסים שיש למבוטח, וכמות וסוג הנפשות שהוא צריך לכלכל ולדאוג להן אם בכלל – לפני שתנקבו בטעות בסכום דרקוני אשר יגרור מכם תשלום מנופח, כאשר גם בסוגיה זו מומלץ להתייעץ עם סוכן ביטוח מקצועי ומנוסה כדי לקבל את ההחלטה הכי נכונה עבורכם!

מתלבטים לגבי ביטוח חיים? בואו לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית ונשמח לעמוד לשירותכם!

אם אתם עומדים בפני רכישת ביטוח חיים – בין אם למטרות משכנתא ובין אם שלא, אנחנו באיתן סוכנות לביטוח מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר כדי לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית לביטוח חיים, תוך כדי השמת דגש עיקרי על יחס אישי חם וכזה שייתן לכם תחושה שעל כל מקרה שלא יצוץ – אתם נמצאים בידיים טובות וכאלה שחשוב להן לאפשר לכם לקיים שגרת חיים בשלווה.

צרו קשר

מעוניינים לקבל פרטים נוספים? מלאו את פרטיכם בטופס הבא ואנו נחזור אליכם בהקדם.

המשיכו לעקוב אחרינו

עלינו

איתן סוכנות לביטוח הוקמה בשנת 1975 על ידי איתן הורוביץ, כסוכנות המספקת שירות ללקוחות מוסדיים ופרטיים כאחד, וששמה בראש מעייניה טיפול מסור, אדיב, אישי ומעל הכל מקצועי, כדי להבטיח ללקוחותיה שנמצאים בראש מעייניה מענה מהיר ואיכותי בשעת צורך.

כל הזכויות שמורות לאיתן סוכנות לביטוח

דילוג לתוכן